Nazwa Przedszkola „Kraina Marzeń” wiąże się z historią jego powstania.

Mama trzech małych  synków, z zawodu nauczycielka,  szukała dobrego przedszkola dla własnych dzieci. Marzyła o tym, aby dzieci w takiej placówce były szczęśliwe i chętnie w niej przebywały. Wkrótce okazało się, że z podobnym problemem boryka się wielu przyjaciół i znajomych, dlatego zrodził się pomysł stworzenia takiego wymarzonego miejsca i bardzo szybko  przystąpiła do  realizacji pomysłu.

W 2010 roku znaleźliśmy ładne, zaciszne miejsce  w Buszkowicach . W kwietniu 2010 w nabytym budynku ruszyły prace remontowe, w trakcie których zostały dostosowane pomieszczenia do potrzeb maluchów i nadano wnętrzu radosny i przyjazny klimat. Już w styczniu 2011r., przedszkole „KRAINA MARZEŃ” przywitało pierwszych przedszkolaków, zapewniając Im wymarzoną opiekę. 1 września 2011 rozpoczęliśmy pierwszy rok przedszkolny, wypełniony bogatą ofertą dydaktyczną i wychowawczą.

Minęły kolejne cztery lata. Pierwsze roczniki naszych przedszkolaków rozpoczęły naukę w szkole, doskonale dając sobie radę w nowym środowisku. Tymczasem do naszej placówki uczęszczało już przeszło 40 dzieci.

Przedszkole „KRAINA MARZEŃ” rozwijało się i cieszyło się bardzo dobrą opinią.  Przybywało przedszkolaków, nauczycieli, zajęć i pomysłów, Aby zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki, zaczęliśmy poszukiwania nowych rozwiązań i  dlatego na początku 2015 roku zrodziła się idea  rozbudowy placówki.

Skorzystaliśmy z  Projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Pozyskanie środków na realizację projektu „ Zwiększenia atrakcyjności edukacji przedszkolnej poprzez pozyskanie nowych powierzchni w przedszkolu w Buszkowicach ", pozwoliło na stworzenie prawdziwej „Krainy Marzeń”
z nowoczesną salą gimnastyczną oraz basenem.

Przed nami nowe plany i wyzwania, przedszkole jest prawdziwą krainą marzeń dla Dzieci i ich Rodziców, a nas cieszy fakt,
że możemy towarzyszyć  radościom i rozwojowi naszych podopiecznych.